Sonsuz Akademi

EĞİTİMLER

EĞİTİMLER

HIZLI OKUMA

HIZLI OKUMA

HIZLI OKUMA | Sonsuz Akademi

Okuma eylemi, günlük hayatımızda en fazla kullandığımız eylemlerin başında gelmektedir. Okuma alışkanlığı kazanmış pek çok insan, kitabın bir sayfasını en fazla 2 dakika içerisinde anlayarak okuyabilmektedir. Bu da 1 dakika içerisinde yaklaşık 250 sözcüğü anlayarak okuyabildiğimiz anlamına gelir. Bu süre içinde; okuduğumuz metindeki hayal dünyasına dalarız, anlamak için tekrar üzerinden geçeriz, dış ortamdan gelen uyaranlarla dikkatimizi dağıtırız… Peki, daha hızlı okuyabilmek mümkün mü? 

1945’li yılların sonunda yapılan çalışmalar, çeşitli egzersizlerle anlayarak okumanın hızının artırılabileceğini keşfetmişlerdir. Basit göz egzersizlerinden başlayan, sözcük haznesini geliştirme, dikkat toplama ve kendine güvenle devam ederek ilerleyen bu çalışmalar sonucunda okuma hızları en az 2 kat artan okuyucular; yaşamlarında daha pozitif, daha özgüvenli ve zamanını doğru kullanabilen bireyler olmuşlardır.

Biz de “Sonsuz Akademi” olarak, çocuklarınıza hızlı okuma tekniğini öğreterek sınavda zamanını doğru kullanmasına, stresle başa çıkabilmesine, sözcük hazinesini geliştirmesine ve de en önemlisi kendine güvenen ve kendinin farkında olan bireyler olmasına katkıda bulunacağız.

Unutulmamalıdır ki, Mustafa Kemâl ATATÜRK okumaya olan tutkusu ve okuduğu ve yazdığı sayısız kitaplar sonucunda çağdaş bir Türkiye’nin temelini atmıştır.