Sonsuz Akademi

HABERLER & BLOG

HABERLER & BLOG

LGS Hazırlık | Sonsuz Akademi

LGS Hazırlık | Sonsuz Akademi  | Sonsuz Akademi

 

LGS, yani Liselere Geçiş Sistemi, 8. sınıftaki öğrencilerin sene sonunda girdikleri ve aldıkları sonuçlar ile çeşitli liselere yerleştikleri sınav sistemidir. Eğitim ve öğretim hayatının önemli bir noktasını oluşturan liseye geçiş dönemi, aynı zamanda çocuğunun kişilik ve karakterinin oluşmaya başladığı bir yaş dönemine denk gelir. Bu yüzden, çocuğunun kendini keşfedeceği, tanıyacağı ve kendini ait hissedeceği bir yerde eğitim alması oldukça önemlidir. Bunun için, Eskişehir LGS’ye hazırlık döneminde öğrencinin dikkatle takip edilmesi gerekir. 

 

LGS’ye Nasıl Hazırlanılır?

Eskişehir LGS’ye hazırlık sürecinde eğitimsel ve psikolojik olarak iki önemli boyutun olduğunu söyleyebiliriz. Eğitimsel boyutta, ilk olarak çocuğunun ne tür bir lisede eğitim almasına birlikte karar vermeniz önemlidir. Sonrasında, almak istediği eğitime uygun liseler için gerekli olan başarı oranının bilincinde olmak gerekir. Bu başarı oranına ulaşmak için eksikler giderilmeli, düzenli ve disiplinli bir çalışma ortamı yaratılmalıdır. İşin psikolojik boyutunda ise çocuğunun özgüvenini kırmaman ve her şartta onun destekçisi olduğunu hissettirmen çok önemlidir. Bu sınavın onun hayatı için önemli bir nokta olduğunu ona anlatmalı ancak büyük bir stres altına girmesini de engellemelisin. Unutmamalısın ki, her çocuk özeldir ve kendine özgü kavrama ve anlama becerileri vardır.LGS Sınavı ve Soruları

LGS, temelde öğrencilerin yetenek ve mantık muhakemesini ölçen bir sınavdır. Sınav, 8. sınıf müfredatını kapsar ve iki oturumdan oluşur. Sabah gerçekleştiren ilk oturumda 50 adet sözel sorusu bulunur ve bu oturum için verilen süre 75 dakikadır. Öğleden sonraki ikinci oturumda ise 40 adet sayısal sorusu sorulur ve bu oturum için verilen süre ise 80 dakikadır. Sınavda, 3 yanlış 1 doğruyu götürür. 

HEMEN SİZİ
ARAYALIM

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz