Sonsuz Akademi

EĞİTİMLER

EĞİTİMLER

HAFIZA TEKNİKLERİ

HAFIZA TEKNİKLERİ

HAFIZA TEKNİKLERİ  | Sonsuz Akademi

İmtihan esnasında çalıştıklarımızı hatırlayamamak, günlük hayatta yaşadığımız unutkanlıklar çoğumuzun ortak sorunu. Bazılarımız görsel verileri hatırlarken, bazılarımız işitsel verileri hatırlamakta. Bu problemlerin temel nedeni, zayıf hafızaya sahip olmak. Zayıf hafıza bilimsek çevrelerde “eğitilmemiş hafıza” olarak adlandırılır. O halde bilim bizlere hafızamızın eğitilebileceğini, sonucunda şu anlık potansiyelin kat ve kat üstüne çıkacağımızı söylüyor. Kurumumuzda bilimin gücüne dayanarak; hafızayı nasıl etkili kullanacağımızı, potansiyel yeteneklerimizin performansa dönüşmesini bunlar neticesinde gençlerin akademik başarısını arttırmayı kendisine amaç edinmiştir.     

Kurumumuzda zihin haritaları ile yeni öğrendiğimiz bilgiyi daha kolay hafızamızda tutmayı, hatırlamak istediğimiz bilginin daha kolay hatırlamayı öğreneceğiz. Bu sayede öğrenmelerimizi daha açık zihinle ve yoğun dikkatle yapmış olacağız. Açık zihin ve yoğun dikkat sınav kaygımızla mücadele etmemiz ve kalıcı öğrenmemiz için zemin hazırlar.

Sınıf düzeyine göre yeteneklerini keşfetmek, sınav kaygısı ile mücadele etmek, hafızasını geliştirmek isteyen her öğrenciyi kurumumuza bekleriz.